Про Біблію


Біблія (грец. Βιβλία – мн. Ч. Від βιβλίον – «книга», грец. Βύβλος – папірус, вироблявся в місті Бібл) – канонічне зібрання текстів, що вважаються священними в християнстві. Православні і католицькі тексти Біблії відрізняються від протестантських наявністю додаткових книг в Старому Завіті, які розглядаються як «неканонічні» в протестантизмі; в католицизмі мають назву «другоканонічні книги»; у православ’ї дані книги є канонічними.

Зміст християнських Біблій варіюється від протестантського канону (66 книг) до канону Ефіопської православної церкви (81 книга). Перша частина християнської Біблії – Старий Завіт – в основному являє собою перегрупуватися Єврейську Біблію, розділену на 39 книг. Римсько-католицька церква і Східне християнство також включають в старозавітне канон другоканонічні книги. Друга частина – Новий Завіт – складається з 27 книг: 4 канонічні Євангелія, Діяння апостолів, 21 послання апостолів і Одкровення Іоанна Богослова.

Старий Завіт написаний давньоєврейською мовою (біблійному івриті), за винятком деяких частин, написаних арамейською мовою. Новий Завіт написаний давньогрецькою мовою.

Біблія є найбільш продаваною книгою всіх часів, із середньорічним обсягом продажів приблизно в 100 000 000 копій, і має колосальний вплив на літературу та історію, особливо на Заході, ставши першим зразком масової літератури.

© All rights reserved.